Zajímavosti v okolí zámku Opočno

HRAD VÝROV

Volně přístupná zřícenina hradu leží u Nového Města nad Metují. V současnosti si můžete prohlédnout jenom zbytky štítové zdi hradu, základy paláce a z části vylámaný příkop ve skále.  Kromě toho se můžete rozhlédnout po Novém Městě nad Metují, odtud budete mít bezvadný výhled. Hrad Výrov nežil moc dlouho, udává se čas někdy koncem 14. a začátkem 15. století a pak písemné zprávy zmiňují jako pustý. Stával na skalnatém ostrohu a měl čtyři metry silnou a minimálně osm metrů vysokou štítovou zeď na ochranu z jihu a východu.

Zámek Náchod

Dominantu města Náchod si od svého založení vybralo jako své sídlo hned několik šlechtických rodů. Stačí zmínit Jiřího z Poděbrad, Albrechta z Valdštějna, rod Smiřických anebo italského šlechtice Ottavia I. Piccolominiho, vévodu z Amalfi. Návštěvníci mohou především obdivovat bohaté interiéry. Z původního inventáře ze 17. století se dochovaly nástěnné koberce. Z počtu padesáti tapisérií uvidíte sice už jenom dvě série, ale i tak stojí Náchod za prozkoumání. Návštěvníci se mohou projít několika okruhy a vidět lze: Piccolominskou expozici, Salony druhého patra, okruh Na dvoře vévodském, Expozici řádů a Malý okruh – věž, sklepy, terasa. V hradním příkopu koukněte na slavné zdejší medvědy.

Adršpašsko - teplické skály

Mezi Krkonošemi a Orlickými horami najdete takřka nedotčenou přírodu. Adršpašsko-teplické skály jsou plné vzácných živočichů a rostlin. Samozřejmě hlavním tahounem pro turisty jsou skalní věže a útvary, jejichž jména vznikala na popud lidské fantazie. Objevíte staré hrady, města, lávky, žebříky, najdete romantická místa i ta opředená již od pohledu velkým tajemstvím. Ve skalní oblasti se můžete oddávat pěším výletům, nebo si najít skvělou cyklistickou trasu podle svých fyzických schopností a nálady. Teplické skály v sobě skrývají unikátní a rozsáhlý labyrint podzemních prostor – Poseidon. Více informací o Adršpašských skalách.

Broumovské stěny

Broumovské stěny najdete na severovýchodě Čech, mezi městem Broumov a Police nad Metují. Co tu rozhodně nechybí jsou pískovcové skály, hluboké rokle, soutěsky, vyhlídková místa a široké lesy. Unikátní jsou například Slavneské hřiby, které díky nerovnoměrnému zvětrávání dostaly podobu hřibů a najdete je v lese nad vsí Slavný. Chráněnná krajinná oblast Broumovsko vznikla vyhlášením ze dne 27. března 1991 a zabírá 410 km2.  Očarující místa Broumovských stěn stojí za návštěvu v každém ročním období.

Chcete své turistické poznávání nekonečných krás proložit s trochou odpočinku? Potom jistě přivítáte naši nabídku ubytování, které Vám zajistí příjemný pobyt, kvalitní služby a možnosti k relaxaci. Poloha ubytovacích zařízení Orlických hor slibuje spoustu turistických i sportovních možností.